Хто такий перукар-модельер?
Перукар-модельєр – професія, яка була, є й буде актуальною, тому що не підвладна ні часу, ні кризам, адже зачіска є важливою складовою привабливості людини! Це сучасна, модна, популярна, актуальна, затребувана та прибуткова професія!
Перукар-модельєр – це спеціаліст, який не тільки виконує існуючі, а й розробляє і моделює нові зачіски, стрижки, техніки фарбування волосся різної складності.
Які здібності та якості потрібні:
- розвинений смак та почуття стилю
- творче мислення та креативність
- комунікабельність та привітність
- здатність до самовдосконалення та розвитку
- охайність та естетичність
- енергійність та витривалість
- бажано вміння або здібності до малювання
Перукар повинен бути трішки психологом, адже йому потрібно прихилити до себе людину, зрозуміти її настрій, допомогти розслабитися. Для роботи у цій професії знадобляться такі риси, як естетичний смак, хороший окомір, розвинене відчуття стилю, точна координація рухів, акуратність.
Представники даної професії завжди затребувані, а у зв’язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі зростати. Перукарі, що зробили собі ім’я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Велика кількість наших випускників відкривають салони краси, власні студії зачісок.
Які навички потрібні перукарю
Знати стандартні типи облич та зачіски, які їм підходять.
Володіти різноманітними техніками стрижки та фарбування волосся.
Орієнтуватися у всьому розмаїтті фарб та засобів для хімічної завивки, а також знати, як перукарські речовини взаємодіють з різними типами шкіри і волосся.
Знати, як доглядати за волоссям, не пошкодити його, застосовуючи хімікати та різне обладнання.
Знати техніку безпеки та санітарні норми.
Розбиратися в облаштуванні перукарень, інструментах, що там застосовуються, обладнанні та техніці, знати, як обробляти знаряддя праці та доглядати за ними.
Робити не тільки стандартні стрижки, але й складні, святкові зачіски та укладки.
Бути комунікабельним та мати естетичний смак.
Переваги та недоліки в роботі перукаря
- Стати перукарем можна без вищої освіти, це досить швидко і не дуже дорого, — закінчивши лише спеціальні курси.
- Гідна заробітна плата.
- Гнучкий графік роботи.
- Можливість працювати і в салонах, і вдома.
- Творча і ненудна професія.
- Багато спілкування та знайомств з різними людьми, для яких перукар часто стає другом і психологом.
- Можливість стати викладачем.
- Перукарі, що вже зробили собі ім’я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок.
Наскільки затребувані перукарі
«Часом знайти хорошого перукаря набагато складніше, ніж вдало вийти заміж», — жартують француженки. Але у кожному жарті є часточка правди. Перукар — один з найбільш затребуваних фахівців сфери послуг, якому доволі просто влаштуватися в салон або почати свій бізнес. Без роботи хороший майстер ніколи не залишиться.