Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій категорії «В», «С».

Загальне поняття

Сьогодні Україна – могутня автомобільна країна з багатомільйонним парком різноманітних типів вантажних, легкових автомобілів та автобусів.

Але, як і будь-який механізм, машина потребує постійного догляду, а часом і ремонту. Одиниці здатні самостійно вирішити таку проблему, тому в суспільстві і з’явилася така професія, як слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – це фахівець, що виконує ремонт і технічне обслуговування автомобільного транспорту (вантажних, легкових автомобілів, автобусів), а також здійснює контроль над технічним станом автомобілів за допомогою діагностичного обладнання та приладів.

Історія професії

Зародилася професія в далекому 18 столітті з появою перших транспортних засобів, що мали можливість пересуватися самостійно. Подібні механізми часто виходили з ладу і виникала необхідність в людях, які знають особливості їх налаштування, які вміють усувати неполадки.

Назва професії походить від давньогрецького αὐτός (сам) і μηχανικός (умілий).

Це прямо вказує на те, що мова йде про умільця, який розбирається в автомобілях.

Більш масовий розвиток професія отримала в 30-х роках двадцятого століття. У цей період часу починається стрімке зростання автомобілів, відповідно, збільшується попит. Пов’язано це не тільки з появою потреби в транспорті, а скоріше з винаходом першого конвеєра від Генрі Форда. Це дало початок масового виробництва автомобілів.

Професія стрімко розвивалася. Ускладнення конструкції автомобілів в 50-х роках дало поштовх до появи професії більш вузької спеціалізації – слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів. Це фахівець широкого профілю, який досконало повинен знатися на технічному влаштуванні будь-якого механізму автомобільного транспорту.

Місце роботи

  • автобусні, таксомоторні парки;
  • автотранспортні підприємства;
  • транспортні цехи, автосервіси;
  • автомобільний спорт;
  • станції технічного обслуговування й інструментального контролю автомобілів;
  • майстерні по заміні, балансуванню і ремонту коліс;
  • автомобільні підрозділи Збройних сил і поліції.

Характер роботи

Для того, щоб величезний парк автомобілів був справний та ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки.

Основними операціями, які виконує слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – розбирання, ремонт, складання, регулювання, комплексне випробування відповідно до технічних умов експлуатації агрегатів і вузлів автомобілів різних марок.

Знаряддями праці фахівця можуть бути різноманітні ручні інструменти – ключі і викрутки, молотки, пасатижі, вимірювальні пристрої, пневматичне обладнання, стенди, електричні механізми та пристрої тощо.

Предметом праці слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів є: колісні засоби, автомашини, їх агрегати, системи, механізми, окремі їх прилади, а також частини приладів і деталей.

Функції фахівця: встановити причини неполадок, розібрати несправні агрегати і вузли, замінити окремі деталі, знову провести їх зборку і закріплення на своїх місцях, змащення частин, що труться, укладання ліній бортової комунікації. Робота закінчується оформленням необхідної здавальної документації.

Внаслідок великих фізичних зусиль слюсарями з ремонту колісних транспортних засобів переважно працюють чоловіки.

Середній заробіток також залежить від кваліфікаційного розряду і складності виконуваних робіт.

Перспективи розвитку

Популярність і престижність цієї професії в Україні в останній період значно зросла. Це сучасна і прогресивна професія, що користається, великим попитом на ринку праці. Адже автомобільний парк у нашій країні змінюється на очах. Випускаються нові моделі автомобілів, для їхнього ремонту й обслуговування, потрібні висококваліфіковані фахівці. Тому потреба у фахівцях з ремонту та обслуговування колісних засобів постійно зростає і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися в автотранспортних і авторемонтних організаціях, на станціях технічного та сервісного обслуговування автомобілів, у транспортних цехах організацій різних видів економічної діяльності, навіть відкрити власну справу.

У майбутньому в професії відбудуться суттєві зміни. Деякі операції зникнуть, ручна праця зведеться до мінімуму і процес в цілому буде автоматизований. Тому потрібно постійно підвищувати свою кваліфікацію, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці.

Отримати професію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів можна в нашому професійному навчальному закладі.