Педагогічна кав’ярня (нетрадиційні форми роботи)

«…вона повинна бути чорною, як ніч, солодкою, як гріх, гарячою, як кохання і міцною, як дружба»… Так свого часу висловився  Талейран про напій, смак якого вразив його у самісіньке серце – чорну каву. Чи любите ви каву так, як люблять її ті, хто зібрався 20 листопада у навчальній майстерні з підготовки професії «Офіціант, бармен» на бінарне засідання методичних комісій педпрацівників сфери ресторанного господарства та гуманітарного профілю? Беручи до уваги унікальність напою, ковток якого зупиняє час, натхненниці зустрічі, голови методичних комісій Галина Богомолова та Світлана Фартушок, організували захід під назвою «Педагогічна кав’ярня»,  який провели у формі «круглий стіл». 

Спочатку була величезна підготовка: переглядалася значна кількість інформації, знаходилися цікаві факти про каву, підбиралася музика,  поезія – і все у кавових тонах. Оформлення інтер’єру – теж важлива частина підготовки для створення сприятливої  атмосфери заходу. Кавова інсталяція  – справа рук  майстрів в/н Надії Луців та Катерини Михальчак.  Колектив не  знав, що саме готується, хотілося зробити сюрприз усім: адже завершується осінь, людям потрібно віднайти запас бадьорості та відпочити душею.

Педагогічна зустріч   мала структуру кавового меню.

Отже, наш   перший кавовий ковток під назвою «Історія кави» смакував з подачі викладача історії Марії Романович, розповідь якої супроводжувалася змістовною презентацією про історію виникнення напою та традиції його вживання. 

Скільки успішних справ було започатковано завдяки чашечці кави? А скільки книг, картин та чарівних мелодій, ліричних рядків було написано в оповитих кавовими пахощами кав’ярнях? За гарячими філіжанками кави учасники зустрічі смакували другий кавовий ковток – «Літературний». Ця частина заходу була оповита «кавовою» поезією, афоризмами, прикметами про каву, лунала гарна лірична музика, а мудра притча про каву заставила замислитися про сенс життя…     

А ви пробували освоїти кавовий  живопис? Вам каву з цукром, із коньяком або з … пейзажем?  Просто кава – це нудно. Набагато цікавіше випити сердечко, квітку  або портрет симпатичного сусіда з офісу навпроти! Третій ковток, «Способи приготування кави з малюнком», супроводжувався  викладачем Богомоловою Г.Й. у формі майстер-класу. 

У «Педагогічній кав’ярні» зібралися однодумці – люди, які люблять не лише каву, а люблять   життя, люблять брати з нього найкраще і обдаровувати цим найкращим інших.  Під час наступного кавового ковтка черговою порцією інформації, котра стала відкриттям для багатьох присутніх, стала розповідь майстра в/н Віри Михайлик про «Нетрадиційне  використання кави». Хочете відчути себе «кавовим» художником? Будь-ласка: ось пензлик, стаканчик з кавою і вперед до щастя. Виявляється, кавою ще й малюють і роблять це настільки майстерно, що залишається одне – притихнути і замилуватися прекрасними «кавовими» малюнками. 

Під час п’ятого ковтка кави, «Арт – терапії», організатори заходу надали можливість усім  розкрити у собі унікальний талант кавового художника. Малювати за допомогою кави нескладно.  Коли малюнок висохне, крім отриманого шедевра вас чекатиме ще один маленький сюрприз: малюнок вийде дуже ароматний! .  Ось так дорослі гості «Педагогічної кав’ярні»   перетворилися на маленьких дітей, які із захопленням, намагаючись не схибити, точним рухом руки малювали свої маленькі шедеври на подарункових  листівках.

Не оминули і цікаві рецепти приготування цього чарівного напою. Кожний міг взяти із собою на пам’ять кавову листівку, а потім обмінюватися рецептами.

Кавовий настрій, кавовий аромат і любов до пані Кави – саме це панувало за методичним «круглим столом». Учасники зустрічі змогли переконатися, що кава – це не просто тонізуючий напій. Це ритуал, спосіб проведення часу, атмосфера, розмови, цікаві кавові історії.   

Хочеться вірити, що післясмак  зустрічі ще довго по-доброму бентежитиме  нас – хочеться ще…

 

 

 Залиште відповідь