«Минуще все, лиш слово не мине»

Тиждень української мови розпочався в ліцеї проведенням І етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Викладачі української мови та літератури Віра Білінська, Оксана Король та Орися Медвідь розробили завдання. Білінська В.М. ознайомила учасників із історією створення конкурсу та умовами його проведення. Учні групи 12 Легка Роксолана та Міхняк Антон розповіли про життєвий шлях Петра Яцика. Заступник директора з НР Сергій Калінчук зачитав наказ. 29 знавців української мови виконували завдання .

14 листопада в актовій залі ліцею була проведена святкова лінійка «Минуще все, лиш слово не мине», присвячена Дню української писемності й мови. Розпочалось свято церковним гімном «Боже великий, єдиний». Учні 12 групи із запаленими свічками в руках прочитали молитву О. Яворської «Гріховний світ».  Ведучі: Лехка Роксолана та Міхняк Антон до присутніх звернулися зі словами К. Мотрич: «Молитва за мову» та ознайомили з історією створення письма. 

Учні групи 14: Іван Теплишин, Роман Ковальчук та Віталій Гусак образами Кирила, Мефодія  та Чорноризця Храбра  перенесли присутніх у Х століття і розповіли про внески цих людей у створенні алфавіту.

Веселою атмосферою і усмішкою наповнилась зала, коли на сцені з’явились учасники театрального гуртка «Лицедії» з п’єсою «Наталка Полтавка» на новий лад. У ролі Виборного – Ростислав Савостьянов, Возного – Мар”ян Яговкін (група22),  Наталки – Сніжана Перчак та Петра – Ярослав Мудрий (група 21).   

Звучало і слово великого Кобзаря з уст Р. Савостьянова «За байраком, байрак».

А яке ж свято без жарту? Я. Мудрий прочитав гумореску Павла Глазового «Кухлик».

Лалак Наталя та Анна Дидишин (група 12) віршем О. Лупія «Говоріть» звернулись до учнів із закликом не забувати прадідівської мови, а вдосконалювати її і вивчати.

Урочистого, святкового настрою надали пісні, виконані Кондратенком Ю. (12 гр.) «Рідна мова», ансамблем дівчат «Вишиванка», дуетом Дидишин А. (12 гр.), Роп’як Н. (гр. 32) «Колискова».   Директор  Мирослава Хомин  подякувала всім учасникам свята, яке підготували і провели Білінська В.М. та музичний керівник Іваницький М.М.Залиште відповідь