Ми – переможці обласного краєзнавчого конкурсу “Батьківщина мого серця”

Восени 2013 року творча група учнів та педагогів ліцею в складі Фацієвич Адріани (група 31), Кіс Іванни (група 12), Ігнатчука Олега (група 32), Кучминди Ореста та Кучминда Олег (група 15), заступників директора Труш Оксани та Калінчука Сергія, керівника краєзнавчого гуртка Білінської Віри вирушає на екскурсію до Стільська – древньої столиці білих хорватів яка загубилась поміж мальовничих пагорбів поблизу Миколаєва. 
Тут, на пагорбі, який височить над селом над рікою Колодниця було виявлено величезне городище VIII-XI століття. Давнє Стільсько, площа становила 250 Га, було неприступним. Місто оточували три ряди валів, які, порослі лісом, збереглись й дотепер. Довжина оборонних стін становила 10 км. У скелі над дорогою нависає великий камінь незвичайної форми, який називають Дірявець. Наскрізний отвір, утворений вертикальним і верхнім каменем, що має рівну, як стіл поверхню. Він служив місцем жертвоприношень та давнім святилищем білих хорватів. На камені висічені три смуги, які символізували три стихії: вогонь, воду і повітря. Поряд знаходиться камінь у формі еліпсоїда, який символізує землю.

Навколо – багато печер, колишніх святилищ. Вони мають приблизно однакову довжину і пов’язані переходами. Вважають, що кожен “тунель” присвятили окремому божеству. Ці печери – монаші келії. В нішах деяких з них стояли статуї святих, в інших монахи зберігали мощі.

Кіс Іванна та Ігнатчук Олег розповіли про історію столиці Білих хорватів – Стільско. (подивитись відео) А Фацієвич Адріана – легенду (подивитись відео) та вірш (подивитись відео)

Повертаємось додому втомлені, щасливі, сповнені масою вражень від зустрічі з стародавнім світом.

За підсумками поїздки виконана творча робота “Стільсько – столиця Білих хорватів” оформлена Дудич Ганною, керівником комп’ютерного гуртка.

В обласному конкурсі краєзавчих робіт “Батьківщина мого серця” наша творча робота “Стільсько – столиця Білих хорватів” виборола 1-ше місце. УРА!!! Залиште відповідь