Архів для Березень 17th, 2020

Солодке свято кохання…

14 лютого уже традиційно відзначають день Святого Валентина. Учні чекають на свято з нетерпінням, бо цього дня вони можуть продемонструвати свою симпатію, подарувавши комусь омріяну валентинку. Саме в цей день ліцей перетворюється на простір, де магія кохання літає у повітрі. З самого ранку у нашому кафе святкове меню. Усі бажаючі мали змогу пригостити один одного смачними тістечками, десертами, виготовленими в майстерні кухарів.

Що ховається за склянкою кави?

13 лютого у Новороздільському професійному ліцеї відбулася презентація професії «Офіціант, бармен» для школярів ЗОШ №2 (кл. керівник Стегній М.М.) У рамках профорієнтаційного заходу учні ознайомилися з історичними та цікавими фактами про каву, взяли участь у майстер – класі «Приготування кави лате з малюнком» і поринули у світ кавової поезії. Під час зустрічі, організованої викладачами Богомоловою Г. Й., Король О.С. та майстрами виробничого навчання з професії «Офіціант, бармен» Бурмич О. О., Михальчак К. М. панувала тепла та дружня атмосфера.
Хочете отримати гідну роботу, знайти стабільність у своєму житті, відчути себе успішним? Скористайтеся можливістю здобути професійну освіту у нашому ліцеї.

 

 

 

6 лютого святкують Всесвітній День Бармена

Дата свята вибрана не випадково – 6 лютого відзначається День святого Аманда (St. Amand), який вважається покровителем виноробів, пивоварів, торговців, а також офіціантів і барменів.

Саме тому у нашому Новороздільському ліцеї було проведено захід, на якому майстри в/н та учні привідкрили завісу над секретами цієї професії. А також протягом дня діяла шалена акція “Привітай бармена оригінально – отримай коктейль у подарунок”. Ось тут наші учні – відвідувачі кафе креативили на повну: читали цікаві привітання, співали пісень, жартівники виступили з гуморескою, а натомість – всі отримали смачні коктейлі. Оригінально привітала барменів і директорка ліцею Труш Оксана Миколаївна, вручивши для лабораторії офіціантів та барменів дрібну побутову техніку і професійний довідник. Справжній бармен – це і сомельє, і міксолог, і бариста, і психолог в одній особі.

Отож запрошуємо на навчання цієї модної і популярної професії у Новороздільський професійний ліцей.

Тут Вас навчать правилам обслуговування відвідувачів, сервіруванню столів, приготуванню змішаних напоїв, також наші учні вивчають асортимент і кулінарну характеристику напоїв, англійську мову за професійним спрямуванням.

Моє життя без наркотиків

05 лютого 2020 року до Новороздільського професійного ліцею завітали працівники ювенальної поліції та СуСД з бесідою на тему “Моє життя без наркотиків”. Спеціалісти зауважили, що проблема підліткової наркоманії є однією з найактуальніших у суспільстві, оскільки вона приймає загрозливі розміри. Причини вживання наркотиків лежать у психологічних особливостях підлітка, який бажає відчувати свою значимість і цінність. Щоб зменшити вживання наркотичних речовин треба пропагувати розуміння складності одужання та важке повернення до здорового способу життя, спонукати однолітків планувати своє подальше життя в руслі “я хочу вчитися, стати висококваліфікованим спеціалістом, створити добру родину, бути гідним громадянином своєї держави”.

Відкрите засідання методичної комісії ресторанного господарства

03 лютого у Новороздільському професійному ліцеї відбулося відкрите засідання методичної комісії ресторанного господарства, мета якого – покращення якості підготовки майбутніх фахівців; удосконалення змісту організації і методики теоретичного та виробничого навчання.
Першою виступила голова методкомісії Гнатів В. В., яка поділилася новинами з семінару, що нещодавно проходив у Трускавці на території санаторію “Карпати”.
Викладач спецдисциплін Богомолова Г. Й. презентувала свою пошукову роботу “Гастрономічний календар”, де по датах розписані святкування Всесвітніх гастрономічних продуктів, кулінарних страв та виробів, професійних свят.
Також присутніх ознайомили викладач спецдисциплін Гнатів В. В. із новими видами устаткування закладів ресторанного господарства, майстри виробничого навчання Гарасимів М. Д. – з сучасними видами теплової обробки, Батранчук О. Я. – з діяльністю майстра в/н в системі організації професійно-практичної підготовки учнів. Родзинкою засідання став виступ майстра в/н Бурмич О. О. з темою “Аперитиви” та майстер-клас по приготуванні коктейлю.
Методист ліцею Хомин М. І. підвела підсумки роботи методкомісії.

 

Бути здоровим – престижно!

30 січня в Новороздільському  професійному ліцеї психологом Кравців Н.В. проведено тренінг на тему: «Бути здоровим – престижно!» Учні I курсу та педагоги ліцею зібрались аби послухати інформацію з питань здорового способу життя, сформувати вміння і навички, необхідні для позитивного ставлення до свого здоров’я, обговорити актуальні питання щодо наслідків ризикованої поведінки та законодавства у галузі права і відповідальності.
У тренінгу брали участь інспектор Миколаївського РВ філії державної установи Центр пробації у Львівській обл. Гірник Ірина Михайлівна та лікар-терапевт міської лікарні Талама Ярослав Васильович, відбувалась активна дискусія з учнями, роздуми над проблемними питаннями та спільне знаходження відповідей.

 

Їх слава навік не зів’яне

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. І у нашому ліцеї відбувся бібліотечний урок пам’яті Героїв Крут “Їх слава навік не зів’яне”, який підготувала бібліотекар Л. Т. Гнатушок . Разом із учнями М. Івашкевичем, Р.-С. Костик, В. Печенєвською, Поточняком Р. та Дм. Стасем усі присутні поринули у події тих років.
29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва між 4-тисячною більшовицькою армією під командуванням Михайла Муравйова і кількома сотнями київських студентів та бійців вільного козацтва, які захищали підступи до Києва, відбувся бій. Багато студентів загинули або були розстріляні після взяття в полон. Розстріляних тоді юнаків порівнюють із 300 спартанцями. Хлопці виконали пісню “Бій під Крутами”.
****************************************
Вшановувати пам’ять Героїв Крут в Україні на державному рівні почали тільки в 2004 році. У 2006 році біля залізничної станції “Крути” було зведено меморіал пам’яті героям, а в 2012 році на Аскольдовій могилі встановили пам’ятний хрест Героям Крут.
Бій під Крутами Український інститут національної пам’яті порівнює з обороною Донецького аеропорту, а юнаків, що віддали свої життя за свободу молодої України, називає першими “кіборгами”.

Увага!

26 січня з профорієнтаційною метою до Новороздільського професійного ліцею завітала старший інспектор СКЗ Стрийського ВП ГУНП капітан поліції Стефанія Лотоцька.

Зустріч з батьками наших учнів – це завжди приємно та пізнавально

26 січня 2020 року відбулися батьківські збори.
Директор ліцею О.М. Труш ознайомила батьків з навчально-виробничим процесом у ліцеї. В.М.Білінська – заступник директора з НВР розповіла про новації, графік та предмети ЗНО 2020р.,а також про роль виховної роботи у навчальному процесі. Батьки мали змогу оглянути оновлені майстерні з кожної професії, а мами учнів з професії «електрозварник ручного зварювання» самі стали учасниками майстер-класу зі зварювання.

Майстер-клас з розпису пряників

24 січня 2020 у Новороздільському професійному ліцеї відбувся майстер-клас з розпису медових пряників під керівництвом майстрів виробничого навчання з професії “Кухар,кондитер”. Були запрошені учні 5(9)-А класу Новороздільського НВК ім. В. Труша. Викладач Геряк О. М. ознайомила з історією виникнення пряників. Майстер виробничого навчання Коник Н. Й. розповіла як правильно користуватися глазур’ю та продемонструвала техніку заливки й розпису пряника. Кожен учасник розписав кілька пряників, перетворивши ароматні заготовки у витвір кондитерського мистецтва. Таким чином усі учні переконалися, що розпис пряників – це захоплюючий, кожному доступний, творчий і дуже смачний процес.