Архів для Лютий, 2018

«Бурса» чи ЛІЦЕЙ? Ламаємо стереотипи

«Бути річкою, у якій зливаються гаряче серце
й холодний розум,
не допускати поспішних, непродуманих рішень –
це одна з вічних віток
педагогічної майстерності.
Зів’яне вона – усі книжні завдання перетворяться в прах».
Василь Сухомлинський

   У теперішньому світі не можна зробити і кроку у подальший особистісний і професійний розвиток, не маючи досягнутого певного рівня освіти. В Україні на даний момент існує велика кількість вишів, коледжів та ліцеїв, які забезпечують суспільство професійними кадрами в різних галузях. Проте можна простежити певну тенденцію занепаду ліцеїв, адже все менше і менше абітурієнтів планує отримувати технічну освіту. Чому? Невже в державі немає потреби в кваліфікованих працівниках? Поспілкувавшись з учнями, випускниками шкіл, які стоять перед важливим вибором майбутньої професії, можна почути від них слова про те, що зараз не престижно вступати в «бурсу», адже це пережиток минулого, де немає відповідного рівня навчання і диплом можна отримати, навіть не відвідуючи занять. Абітурієнти оминають ліцеї, вважаючи їх недостойними навчальними закладами. Але ж той, хто ніколи не був у стінах будь-якого ліцею, не може стверджувати, що це нерівня іншим навчальним закладам. В цьому можна переконатися, провівши хоча б годину в Новороздільському професійному ліцеї.
Зовсім недавно я прийшла сюди як викладач англійської мови, але знаю про роботу цього ліцею не один рік. Скажете мені, професійний ліцей на периферії не має достатніх умов і рівня знань, щоб виховувати достойне підростаюче покоління, тут навчаються учні-випускники шкіл, чиї результати знань у школах були нижчі середнього рівня. Тут можу відкрито посперечатися з кожним прихильником цієї думки. Часто в школах слабші учні стараються залишатися в тіні, позаду відкритих виступів, адже вони ще не готові висловлювати відкрито власні думки. В наш ліцей вони приходять замкнутими і боязкими до спілкування.CIMG6361    Проте відповідна виховна та просвітницька робота викладачів та майстрів виробничого навчання допомагає їм відкритися в певному ракурсі.CIMG5814    Так, сьогодні в Новороздільському професійному ліцеї можна знайти безліч юних акторів, талановитих музикантів-аматорів та співаків. Наші учні є учасниками та призерами різноманітних районних, обласних та всеукраїнських конкурсів творчості. Цьогоріч наші учні прославили ім’я ліцею на різноманітних конкурсах: гурток інтелектуальних ігор «Баланс» вдруге поспіль виборов перше місце у кущовій грі «Брейн-ринг»,CIMG7254 Людкевич Роберт, учень 34 групи, представляє наш ліцей на різноманітних конкурсах, олімпіадах, театральних студіях. Нещодавно цей юний талант отримав перше місце в Конкурсі імені Тараса Шевченка, а також зайняв друге місце в ерудит-грі «Кращий ерудит профтехосвіти» серед учнівської молоді Львівської області.CIMG7605

    Саме в цьому ліцеї учні виховуються в дусі патріотизму, відданості своїй справі, любові і повазі до інших. Тут ніколи не пройдеш по коридорах без уваги від учнів, які із задоволенням вітаються зі своїми наставниками, діляться своїми ідеями і враженнями та просто прагнуть звичайного спілкування з дорослими.
Серед випускників Новороздільського професійного ліцею відомі актори, шановані священнослужителі, воїни АТО, викладачі: світлої пам’яті Марунчак А. – воїн АТО, Марунчак П. – активний учасник в зоні АТО, волонтер, Білозір Ю. – воїн АТО (перебував у полоні), Савостьянов Р., Іванців М., Зінченко В. – семінаристи, Кузишин Р. – священнослужитель Стрийської єпархії УГКЦ, Шоробура Ю. – актор театру ім. М. Заньковецької, Бендас Л. – учасник АТО, голова спортивно-патріотичної організації «Тризуб», Коник Н. – майстер виробничого навчання, Плетеня Т. – викладач економіки, Чорний Т. – викладач Новороздільського політехнічного коледжу. Ці випускники нашого ліцею своїм прикладом показують, що ліцей – це не клітка для слабших і невпевнених у собі учнів. Розправивши свої крила в наших стінах, зміцнивши свої вміння і прагнення, вони досягнули чималих вершин у різних сферах діяльності, закріпили своє місце у суспільстві.
Доказом такої виховної роботи з учнями є нещодавній захід «День кохання»,CIMG7615який організували учасники учнівського самоврядування.CIMG7618CIMG7623CIMG7628CIMG7634CIMG7641CIMG7645CIMG7648CIMG7650 CIMG7655CIMG7683Наші учні вміло справляються з поставленими перед ними завданнями, адже вміють працювати самостійно, та не соромляться просити порад у педагогів. Свято до Дня закоханих було не лише розважальним. Організатори зуміли вміло поєднати веселі конкурси з повчальною інформацією, а також зробили інформаційну вікторину для глядачів. Ми, педагоги, можемо пишатися досягненнями наших учнів, адже в їх здобутках відображається наша праця і наш вклад у їхнє майбутнє.
Отож, не слід сприймати ліцей за щось нижче, ніж коледж або університет. Василь Сухомлинський сказав: «Я бачу дуже важливе виховне завдання в тому, щоб повсякчас підтримувати, поглиблювати бажання учня бути відкривачем, реалізувати це бажання спеціальними методами роботи». Завітайте в Новороздільський професійний ліцей і ви переконаєтесь: тут учні розправляють свої крила в різних сферах, тут працюють майстри педагогічної справи, тут учні і педагогічний персонал живуть однією дружньою сім’єю, де кожному є місце і кожного приймають таким, яким він є. Щиро запрошуємо вас відвідати наш ліцей, познайомитися з колективом та ліцейним обладнанням, поринути в атмосферу нашого ліцейного життя. Тішимося кожним нашим учнем, кожним досягненням наших юних талантів і віримо в підростаюче покоління. Тому пам’ятаймо, що «бурса» – ось пережиток минулого, а ліцей – це осередок освітнього, культурного та духовного розвитку повноцінної особистості.

Автор – Наталя Михальчак,
викладач англійської мови,
Новороздільський професійний ліцей

Вітаємо з перемогою!

      Знання—це сила… Цю життєву істину невтомно продовжують доводити члени гуртка інтелектуальних ігор «Баланс» під егідою викладача англійської мови Михальчак Наталії. Так, у четвер, 8 лютого, наш учень, незмінний учасник і переможець численних конкурсів творчої молоді Людкевич Роберт (гр. 34) взяв участь в ерудит-грі «Кращий ерудит профтехосвіти» серед учнівської молоді закладів професійно-технічної освіти Львівської області.received_159500848175458   У грі брали участь близько 20-ти учасників. Представників обласних ліцеїв. Змагання проходили у закритому, гравці змагалися в атмосфері суперництва та в дусі ерудиції.received_159501064842103     За підсумками гри, наш учень Людкевич Роберт посів призове друге місце, галантно пропустивши свого суперника вперед.received_159500941508782Та харизма нашого юного ерудита допомогла йому знайти своїх прихильників і за стінами нашого ліцею.received_159500894842120 Тому найщиріші вітання нашому переможцю та всій команді «Баланс»!received_159501061508770   Хай знання переходять у цінний досвід, хай нові відкриття збагачують ваші юні життєві стежки цвітом мудрості, виваженості та пошани! Нових вершин, світлих мрій і позитивних митей!received_159500804842129

Соборність України. 100-річчя битви під Крутами.

Історії ж бо пишуть на столі,

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.

Ми пишем плугом, шаблею, мечем,

Піснями і невільницьким плачем.

      30 січня у ліцеї відбулася тематична лінійка, присвячена соборності України та 100-річчю битви під Крутами. Ведучі Нагирняк Соломія (12 гр.) та Малашій Настя (112 гр.) погортали сторінки історії України, розповіли як боролись наші прадіди за волю і соборність України.CIMG7557    І от, 22 січня ми відзначаємо День соборності України. У виконанні Дзівак Наталі та Зозулі Юлі прозвучали пісні «Заспіваймо пісню про Україну»,CIMG7586 та «Україна – це Ми!».CIMG7568       100 років тому 29 січня 1918 року в історії України з’явилась нова сторінка щедро полита кров’ю. Крутим. Світова історія зберегла пам’ять про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю. У давніх греків 300 спартанців, у грузинів – 300 арагвійців, в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами. CIMG7573Ведучі та учні Турковський Микола (15 гр.) і Томіна Настя (12 гр.)CIMG7564 нагадали про ту трагічну сторінку нашої історії, коли кілька сотень героїв стримали багатотисячне більшовицьке військо, падали, обіймаючи мерзлу чернігівську  землю – це більше, ніж подвиг. У виконанні Насті Томіної прозвучав вірш «На Аскольдовій могилі».CIMG7571 А зворушлива пісня про битву під Крутами у виконанні Гамкало Наталі (32 гр.) нікого не залишила байдужим.CIMG7577 Пом’янімо сьогодні а молитві усіх героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять про них згуртує нас живих.