Архів для Лютий, 2017

«Кроки до бізнесу» – урок-тренінг в Новороздільському професійному ліцеї

Минулого року у Львові стартував українсько-польський проект «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійної та підприємницької освіти в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання», організаторами якого є Фундація розвитку місцевої демократії Малопольський інститут Місцевого Самоврядування та Адміністрації в Кракові разом з Західноукраїнським Регіональним Навчальним Центром (м. Львів). Проект співфінансований у рамках програми Міністерства закордонних справ республіки Польща «Співпраця задля розвитку 2016/2017».
Найважливішою передумовою проекту стало те, що українським молодим людям часто не вистачає знань і сміливості, щоб розпочати економічну діяльність, яка часто вкрита міфом про її недоступність для “звичайного громадянина”. Тому польські колеги спрямували свою роботу на розробку та реалізацію ефективної методології навчання молоді підприємництва для українських навчальних закладів та підготовку фахових українських викладачів з цього предмету – тренерів з підприємництва.
У вересні 2016 року в м. Івано-Франківську директор Новороздільського професійного ліцею Мирослава Хомин була учасником круглого столу в рамках даного проекту щодо практичних рішень підвищення якості професійного та підприємницького навчання в професійно-технічних навчальних закладах для представників української адміністрації, освітнього середовища та бізнесу.
З-поміж двадцяти учасників українсько-польського проекту з Львівської, Волинської та Рівненської областей є викладачі Новороздільського професійного ліцею Тетяна Плетеня та Ольга Дідик, які 23 лютого 2017 р. провели пілотний урок з підприємницьким тлом «Кроки до бізнесу».1 Учні ліцею в доступній формі за допомогою інноваційних методик отримали теоретичні знання щодо початкових кроків на шляху до відкриття власного бізнесу.2 Надзвичайно цікавий теоретичний матеріал супроводжувався мультимедійною презентацією та вдало доповнювався практичними вправами.
Тренінг, до участі в якому було запрошено учнів першого, другого та третього курсу різних професій, розпочався із знайомства, де всі присутні розповіли про себе, свою діяльність, життя… через 10 років.
Оскільки тема уроку присвячена підприємництву, в якості експертів окрім адміністрації та працівників ліцею виступили відомі в нашому місті підприємці – Микола Степанов, Степан та Олександр Семераки.
Під час знайомства з учасниками тренінгу батько й син Семераки наголосили, що свого часу вони були учнями нашого ліцею. Крім цього гості розповіли присутнім про плюси й мінуси підприємницького сектору і побажали майбутнім підприємцям наснаги на шляху до своєї мети та здійснення мрій.
Далі учні та гості взяли участь у тестуванні «Чи здатні ви займатися бізнесом?» для виявлення своїх підприємницьких здібностей.
Дуже цікавою була вправа «Влучи в ціль», метою якої було навчити дітей працювати в команді і виявити вміння аналізувати та приймати рішення.3
Поділившись на групи, учні придумали та створили модель власного бізнесу.11 12 13 14 Подискутувавши, вони презентували логотипи та рекламували свої фірми у вигляді малюнків. А гасло фірми-СТО «Лиши машину у Романа і йди перекуси в Івана» викликало захоплення та веселий сміх усіх присутніх. 16 17 18
Вправа «Автомобіль пана Ковальського» познайомила всіх учасників заняття з методом MoSCoW та ініціювала дискусію щодо управління часом і визначення пріоритетних дій.
У кожній ситуації, яка вимагає прийняття рішення, рано чи пізно приходить момент, коли необхідно вибирати один з альтернативних способів вирішення проблеми. Таким було завдання вправи «Дерево рішень» – виїжджати за кордон, чи залишатись в Україні. Потрібно було вибирати і прийняти рішення з повним усвідомленням усіх позитивних і негативних наслідків.
А на завершення тренінгу самі учасники підбили підсумки та оцінили якість роботи, стверджуючи, за допомогою смайликів, що найкращою під час його проведення була творча атмосфера та те, що всі вправи і завдання виконувались в ігровій формі. 15
Наступним кроком у проекті буде робота учнів ліцею в «симуляційній майстерні», яку облаштовують польські колеги в НУ «Львівська політехніка». 19

Флешмоб до Дня рідної мови

Учнівсько-педагогічний колектив ліцею відгукнувся на запрошення Новороздільського осередку партії “Конкретних справ” та долучився до участі в конкурсі флешмобів до Дня рідної мови.