Архів для Січень, 2017

Тренінг: Протидія торгівлі людьми.

    З метою актуалізувати знання учнів про сутність соціальної проблеми торгівлі людьми, сприяти усвідомленню соціальних ризиків таких дій, як поїздка за кордон з метою працевлаштування, навчання, шлюбу, легальне та нелегальне перебування в іншій країні в ліцеї відбувся тренінг «Протидія торгівлі людьми», який підготувала соціальний педагог Івашко Надія Якимівна. Педагог звернулась до випускників ліцею такими словами: «Незабаром Ви закінчите навчання в ліцеї, перед Вами відкриються дороги у доросле життя. Ці дороги можуть бути різними. Вони повні несподіванок і пригод. Для декого дороги будуть рівними, для інших з горбами і низинами. Яку саме дорогу оберете Ви? Адже саме ця дорога може визначити все Ваше подальше життя. Напевно, більшість з Вас вже визначилися де хочете працювати в Україні чи за кордоном».P10201411. Вправа «Знайомство». Давайте познайомимося. Назвіть своє ім’я і країну, у якій Ви хотіли б якийсь час попрацювати.
2.Вправа «Встановлення правил». Учні називають правила. Записуються правила на дошці. Правила потрібні для того, щоб кожен міг працювати в комфортних умовах, висловлюватись відверто.P10201043. Анкетування. Учасники тренінгу відповідають на питання вхідної анкети. Можлива тільки одна відповідь.P10200834. Мозковий штурм «Що необхідно для успішної поїздки?» Робота в малих групах. На заготовлених промінчиках учасники тренінгу пишуть фактори, які б сприяли успішній кар’єрі за кордоном. (Промінчики кожна група по черзі клеїть на ватмані з намальованим сонцем, коментує написане).CIMG58005. Групова робота «Типові труднощі». Робота в малих групах (3 групи). З якими труднощами можуть зустрітися наші співвітчизники за кордоном, як ви думаєте? Відповіді занотовуються на ватмані, який вирізаний у формі хмаринки.CIMG58111 група – матеріальні,
2 група – соціальні,
3 група –правові.
Групи презентують результати своєї роботи, закріплюючи напрацьоване біля намальованого сонця з променями.P1020100  Надія Якимівна застерегла, що в наш час є люди, які можуть скористатися вашою необізнаністю, браком інформації. Це ті, хто нехтує правами та свободою людини. Це можуть бути торговці людьми. Можливо, вам невідомо, що торгівля людьми сьогодні є одним з найбільш прибуткових злочинних бізнесів. Торгівля людьми може відбуватися не тільки за кордоном, але й в Україні. Жертвою торговців людьми можуть стати жінки та чоловіки, діти різного віку, соціального статусу, національності, віросповідання. Що ж може допомогти вам попередити небезпеку, зберегти здоров’я, свободу і життя?P10201356. Вправа «Збери речення». Тренер об’єднує учнів у  групи та пропонує визначити:
1 група: Що ж це таке –торгівля людьми?
2 група: Причини торгівлі людьми в Україні
3група: Шляхи потрапляння громадян до рук торговців людьми.
4 група: Форми торгівлі людьми.P1020094   Учням надається ватман, роздатковий матеріал, необхідно правильно скласти частини розірваних речень, наклеїти їх на ватман.CIMG58187. Гра «Що трапилось?» Робота в парах. Кожна група отримає короткий опис ситуації, пов’язаних з порушенням прав людини та торгівлею людьми і намагатиметься визначити, чи є тут ознаки торгівлі людьми, якщо ні, то які ознаки порушення прав є в цій ситуації. Потім спікер групи зачитує відповіді.CIMG58148. Перегляд фільму “Життя на продаж”. Після перегляду фільму учасники тренінгу відповідають на питання:
1). Назвати причини,через які герої потрапили в цю ситуацію,
2). Як героям вдалося звільнитися з цієї ситуації?
3). Основні засоби безпеки, які б ви порекомендували героям, щоб не потрапляти в такі ситуації.P10201339. Анкетування. Учасники тренінгу відповідають на питання вихідної анкети.
10.Вправа «Правила особистої безпеки». Івашко Н.Я. об’єднує учнів у групи. Пропонує кожній групі скласти правила особистої безпеки, щоб не стати жертвою торговців людьми. По завершенню кожна група презентує свою роботу.P102008411.Заключна вправа «Дерево побажань». На базі тих знань, які учасники отримали протягом сьогоднішнього заняття, всім пропонується побути експертом і побажати або порадити щось людині, яка збирається за кордон. Кожному учневі роздаються листочки. На них вони пишуть свої побажання людині, яка їде за кордон, приклеюють їх до «дерева побажань», нама­льованого на фліп-чарті. Перед тим, як приклеїти свій листочок, кожен з учасників зачитує написане.P1020139   З заключним словом виступили  в. о. директора НМЦСССДМ Ірина Климишин-Марків. Заступник директора з НВР Труш Оксана Миколаївна побажала ніколи не потрапляти в подібні ситуації з торгівлею людьми, знайти достойну працю у нас на Україні.P1020142    Організатор тренінгу соціальний педагог Івашко Надія Якимівна сказала, що багато можливостей  є  на Україні знайти достойну працю, побудувати сімейний добробут, кар’єру, досягли успіхів у бізнесі. Вибір залишається за вами. Будьте завжди вільними та щасливими!

«Молодь за здоровий спосіб життя»

 В Новороздільському професійному ліцеї пройшов тиждень «Молодь за здоровий спосіб життя». P1020156   Завданням заходу було поглибити поінформованість учнів про шкідливий вплив нікотину, алкоголю та наркотиків на молодий організм,P1020150 формування у підростаючого покоління етичних та моральних основ здорового способу життя,P1020155 підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності учнів.P1020157  Психологом Н.В. Кравців проведені перегляд фільмів «Все про алкоголь» та «Скажи наркотикам – ні!»P1020146   Тиждень закінчився презентацією «Молодь за здоровий спосіб життя!»

“Engloмовний каламбур”

   В рамках року англійської мови в Україні в ліцеї відбувся захід “Engloмовний каламбур”. Учні ліцею продемонстрували, наскільки важлива, милозвучна і разом з тим доступна English мова. Розпочався захід інформаційною презентацією “Key Facts About The English Language”, яку змістовно коментували ведучі – Данило Бондар (14 гр.) та Марія Николишин (32 гр.).CIMG5910  Святкова лінійка, присвячена англійській мові, занурила глядачів у музичну феєрію, адже наші учні не обходяться без музики ні вдома, ні в транспорті і, навіть, на уроках. Англомовні пісні, які звучали у виконанні наших учнів Кузика Андрія (22 гр.), Лаврінців Руслани (114 гр.) “Wicked Game” “Smile”, стали чудовим доповненням заходу.3  А оспіваний шедевр В.Івасюка “Червона рута” в англійському перекладі, який виконав Дзера Назар (24 гр.), змусив підспівувати всіх глядачів.6  Не обійшлося на заході без гумору. Жартівлива сценка “На екзамені з англійської мови”, яку відтворили Дзера Назар та Держипільська Дана (13 гр.), продемонстрували, які казуси трапляються з учнями, котрі недостатньо уваги приділяють вивченню англійської.5   А діалог “Різдвяні свята в Україні” (Кузик Андрій та Людкевич Роберт (24 гр.) висвітлили у жартівливій формі гостинність українців.13   Ведучі Заворотна Юлія та Жовнір Вікторія (21 гр.) за допомогою презентації довели, наскільки важливо і престижно для сучасної людини знати англійську, адже “English is a key that opens the door of the world”, це шанс на покращення життя і можливість знайти престижну роботу, шанс мати друзів по всьому світу і багато подорожувати, вийти за межі однієї країни, мови, культури і … заміж за принца!14   І як  тут оминути увагою неперевершений шедевр Шекспіра “Ромео і Джульєта”. Наші учні: Людкевич Роберт, Струк Діана (12 гр.), та Фековський Віталій (14 гр.) відобразили цю трагічну історію про кохання на новий лад зі щасливим happy endoм.17   На заході звучали вірші та цитати світових класиків англійською мовою про важливість вивчення іноземних мов, зокрема, учениця 32 групи Данилів Ольга продекламувала уривок з Шевченкового “І мертвим, і живим, і ненародженим”.11   Завершилося свято піснею, яка переконливо закликала присутніх:

“Ти вивчи англійську – і світ буде твій.

Англійська – човен в море вражень і мрій.

Ти світ пізнай, англійську вчи і крила розправляй.

… І не страшний нам більше жоден тест,

Бо English для нас  – це the best!”12

    У кожного свої причини для вивчення англійської мови, адже speakати англійською – це круто!

Зима прийшла – свята принесла!

   В народі кажуть «Листопад зимі ворота відчиняє». Це дійсно так. І ось грудень з перших днів вступив в свої права. Дорослим він додав чималих турбот, а дітям – радість та передчуття казкових зимових свят, подарунків, всіляких сюрпризів.0_107e2e_ae7ebaf1_orig   Протягом грудня в ліцеї відбулося ряд міроприємств в рамках проведення заходів свят зимового циклу. 1 грудня в ліцеї пройшов  І тур обласного конкурсу дитячої та юнацької творчості “Казкова скарбничка” на тему “Європейська країна – Україна”. За результатами журі у номінації літературний жанр “Казкова країна” (авторська казка) кращою роботою визнано  казку “Мрія” Данила Бондара (14 гр.).21 В номінації – образотворче мистецтво “Казковий художник” не можна було не погодитися, що найзмістовнішим і проєвропейсько-казковим виявився малюнок Надії Стрілець (13 гр.).CIMG5843  День Святого Миколая – час, коли здійснюються найзаповітніші мрії, свято, яке завжди наповнює наші душі теплом та незгасаючим вогнем любові до ближнього. Ось і в наш ліцей 19 грудня завітав Святий Миколай з ангелами, які своїми дзвіночками запросили ліцеїстів на “Чарівну перерву”,  яку підготували учні Степаняк Руслан, Стрілець Надія, Держипільська Дана, Голубко Олена та Василишин Віра під керівництвом викладача спецпредметів Дідик Ольги Петрівни.3   Артисти побажали учням та працівникам ліцею веселих новорічних свят, успіхів у роботі та навчанні, особистих перемог а також всі разом заспівали пісню “Ой хто, хто Миколая любить…”4

    21 грудня відбувся І етап обласного конкурсу “Зимова фантазія” на тему “Зимові свята в Україні”, в якому прийняли участь всі групи ліцею.6118

1014131215

   26 грудня в ліцеї  відбулося святкове  дійство: “І сказав старий рік молодому: наповнюй все любов’ю у кожному домі”.  Учні театрального гуртка “Лицедії” під керівництвом Тимощук Лілії Михайлівни майстерно відтворили традиції зимових свят в Україні від Нового року до Водохреща. Під звуки колядки “Свята ніч” ведучі запросили слухачів у чарівну казку зимових свят,20 зворушливо розповіли про таїну Різдва, відтворили Святвечір,21 ознайомили з традицією святкування Василя Великого,22 а ще інсценізували яскраве та веселе театралізоване дійство “Маланка”.262425   Учні також розповіли, що  свято Водохреща, Йордану – це пам’ятка  про хрещення Ісуса в р. Йордані. 23   Впродовж свята звучали пісні та колядки у виконанні учнів, вітання та побажання миру і щастя, здоров’я, радості та добра у Новому році.0_107e2d_8102849d_orig