Архів для Жовтень, 2016

«Героїчне життя не кануло в забуття»

    Саме під такою назвою в ліцеї відбувся тематичний вечір, присвячений Дню захисника України.
Із першими звуками духовного гімну «Боже Великий Єдиний» у актовому залі запанувала тиша. Цю зворушливу атмосферу продовжили молитвою за Рідний край учні Садова Христина, Стрілець Надія, Голубко Олена, Василишин Віра (13 гр.), Фековський Віталій (14 гр.).1      Ведучі вечора Роберт Людкевич (24 гр.) та Дидишин Аня (32 гр.) привітали всіх із святом мужності, героїзму і патріотизму, а також великої відданої любові до своєї Вітчизни, наголосивши, що саме сьогодні є нагода згадати звитяги предків, які своїми подвигами здобули та відстояли нашу незалежність. Тому кожне покоління звертається до минулого, щоб почерпнути звідти досвіду для сучасного і майбутнього, почерпнути знання з історії та зробити висновки для майбутніх дій. 2  Традиції козаків підтримують і вшановують і у нашому ліцеї. Під звуки козацького маршу стройовим кроком хлопці 13, 15, 24 груп, внесли Державний прапор України та хоругву братства ім. Б. Хмельницького, оголосивши гасло «Ми нащадки козаків, майбутні солдати! Не дозволимо ворогам Вкраїну топтати!» та виконали патріотичні пісні: «Гей, хлопці в коло», «Сяяли на сонці», «Козацькому роду нема переводу», зірвали оплески залу.3  З давніх-давен козаки вважали Богородицю своєю заступницею та покровителькою. 5Про походження цього свята ведучі розповіли легенду.
Продемонстровані відеоролики: «Січові стрільці», «Війна на два фронти ОУН-УПА» дали змогу присутнім поринути у вікову історію, коли наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. Про ці незабутні дні читали поезії Іванна Струк, Володимир Патера; співали пісні Михайло Іваницький та Руслана Лаврінців. 6   Не оминули учасники вечора подій сьогодення: на сцені звучали пісні у виконанні Ірини Крисько «Повертайся, солдате», Наталі Дзівак «Україна – це ми» під керівництвом Шпирко О.М.78    Особливо зворушив усіх вірш «Ми Мужчини!» із закликом «як не я – тоді хто, не тепер, то коли?» у виконанні Роберта Людкевича, Назарія Дзери Володимира (24 гр.), Сімовського (15 гр) та Андрія Кузика (22 гр.). 9   Тепло та піднесено зал зустрів нашого випускника, учасника АТО, голову громадської спортивн-патріотичної організації «Тризуб» Любомира Бендаса, який продемонстрував відеоролик літнього табору «Тризуб» та наочно разом з учасниками організації продемонстрували прийоми самозахисту. Любомир Бендас закликав учнів наполегливо вчитись і працювати та бути справжніми патріотами своєї Вітчизни.10   Учасники заходу вшанували усіх загиблих Героїв України хвилиною мовчання. 12     Завершилось свято літературно-музичною композицією «Україна – земля роду нашого» у виконанні учнів театрального гуртка «Лицедії» в якій висловили прагнення жити в Європейській державі.11 Фінальним був вірш-молитва, який прочитала учениця 13 групи Стрілець Надія.  13     «Дивлячись на таку молодь, переконуєшся, що у нашої країни є впевнене майбутнє» – підвела підсумки заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Труш Оксана Миколаївна. 14

“Педрада у кав’ярні”

0_afafb_3fdd9f24_s   Поволі падає золоте листя і вкриває задуману землю розкішним пухнастим килимом, у якому ніби загубилися ніжні посмішки вчителів. Вони, як маленькі натомлені сонця, розсипаються міріадами грайливих блискіток і наповнюють очі наставників радістю. І це золото, дароване щедрою осінню на знак щасливої долі, і день цей, осяяний тисячами щирих посмішок вдячних учнів, належить учителям!
   30 вересня у ліцеї відбулася святкова лінійка з нагоди Дня працівників освіти під назвою «Педрада у кавярні», яку підготували викладачі Богомолова Галина Йосипівна та Фартушок Світлана Михайлівна.3   Учні  першого та другого курсу підготували святкову програму для своїхнаставників. 1Інтригуюче розпочали свято ведучі, офіціанти І курсу, Кучминда Василь та Держипільська Дана.

2Учні (гр. 13 офіціант, бармен) Стрілець Надія, Голубко Олена, Симонік Ангеліна та Садова Христина віршованими рядками  та піснями висловлювали свою вдячність та повагу педагогічним працівникам та бажали їм творчого натхнення, професійного зростання та вдячних учнів. 4  Веселого настрою викладачам додала театралізована  мініатюра «Урок фізкультури проводить вчитель української літератури».
На свято завітала циганка (Василишин Віра, уч. 13 гр.), яка віщувала всьому колективу зміни на краще у новому навчальному році, 5та разом з тендітними танцівницями привітали вчителів зі святом.6  Святкове дійство вдало  доповнила презентація «Рецепт приготування хорошого уроку».11  Приємним сюрпризом став відеоролик «Привітання випускників».8     Учням вдалося запевнити  педагогів у важливості їхньої ролі у становленні  молодої людини. Свято було наповнене приємними моментами, іноді неочікуваними подіями, але воно залишилося у серцях кожного ліцеїста і, особливо, кожного викладача.
Директор ліцею, Хомин Мирослава Іванівна  привітала  свій колектив з Днем вчителя, висловила вдячність за невтомну працю, побажала всім здоров’я, витримки та професійного успіху.7    Святковий настрій, дружня атмосфера і шана  до вчительської справи – саме це панувало  на «Педраді у кавярні». Хочеться вірити, що післясмак  зустрічі ще довго по-доброму бентежитиме  нас…96