Архів для Червень, 2016

“Університет здорової молоді” в ліцеї

Протягом 2015 – 2016 н.р. в Новороздільському професійному ліцеї Всеукраїнською благодійною організацією “АСЕТ” проводився інформаційно-просвітницький курс “Університету здорової молоді”.

Досвідчені тренери Володимир Копак та Тетяна Бессонова у цікавій формі заохочували учнів до здорового і змістовного способу життя. 13

Під час зустрічей учні I курсу опрацювали п’ять тем:

  • Профілактика шкідливих звичок. “Твоє здоров’я – твоє майбутнє”.
  • Профілактика насильства в підлітковому середовищі. “Життя в позитиві”.
  • Профілактика інфікування ВІЛ/СНІДу. “СНІД, секс та стосунки”.
  • Профілактика ранніх статевих стосунків. “Справжнє кохання чекає”.
  • Як знайти порозуміння з батьками. “Утвердження цінностей здорової родини”. 12

На практичних заняттях з тренерами учні зрозуміли, що просто знати, що таке здоровий спосіб життя – недостатньо. Щоб бути здоровим і дотримуватися здорового способу життя, треба щоденно докладати зусиль, потрібно мати силу волі й тверде бажання досягти поставленої мети.

Ліцеїсти висловили щирі слова вдячності за корисну інформацію, яка одних спонукала просто прислухатись до себе, інших – зрозуміти на рівні своєї свідомості, що я в змозі змінитися в собі, повірити в самого себе. Зустрічі закінчились, але відлуння їх ще довго панувало у стінах ліцею, під час виховних заходів, у спілкуванні учнів одних з одним.

Найдорожчий скарб на світі

У ліцеї відбулася святкова  лінійка присвячена найдорожчій людині для кожного з нас – матері.

Мама, матуся, ненька – скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. І справді, час рікою пливе, але вороття назад немає. І скільки не було б нам: 5, 25 чи 50 – завжди потрібна мати, її ласка, її погляд.

На підтвердження цих слів прозвучала пісня Скрябіна « Мама» у виконанні Андрія Кузика та Роберта Людкевича,  учнів 12 та 14 груп. 1

Учні 14 групи Василь Демочка та Назар Дзера розповіли про історію виникнення Свята Матері. 2

Ірина Крисько заспівала пісню «Мамин оберіг»4

Поетичними творами присвяченими матерям поділилися Степан Гамдзій 7  та Володимир Брик  3,  учні 14 групи.

Доречною була пісня, яка пролунала із вуст Іванни Кіс учениці 32 групи «Будь здорова мамо» 6

Монолог Наталії Михальчак «Мама», який прочитала Ірина Крисько, заставив кожного з присутніх в залі відчути свою провину перед своєю найріднішою людиною і водночас  вдячність за її безмежну любов.

А доповнила монолог Лілія Намазова, учениця 31 групи піснею «Мамина молитва»8

Про Матір-Україну на долю якої випав важкий тягар у час національного відродження, про Матір- Небесну, Богородицю Діву, до якої ми звертаємося щодня в молитві, просячи заступництва і допомоги, а також про Матір- Земну, до якої кожен з нас несе в собі любов, розповідали нам ведучі Анна Дедишин (гр. 22) та Роберт Людкевич (гр. 14) 10.

На закінчення до присутніх учнів звернувся викладач спецдисциплін Іван Батранчук:

“Пам’ятайте, кожному з вас Мати подарувала найцінніше – життя. Вам жити і дарувати життя іншим. Хай завжди, скрізь і всюди зігріває вас і освітлює вашу життєву дорогу полум’я символічного факела життя, і де б ви не були, пам’ятайте, що в цьому полум’ї – життя материнського серця.

Мати – це берегиня домашнього вогнища, яке зігріває душу дітей теплом, ласкою, щирою любов’ю. То ж бережіть, пам’ятайте, любіть і шануйте своїх матерів!”

11

Свято підготували: Іван та Оксана Батранчуки та Роман Волошанський