У Новороздільському професійному ліцеї відбулась акція протесту в підтримку профтехосвіти України
18 березня 2016 року у місті Києві у Міжнародному центрі культури і мистецтв Алея Героїв Небесної Сотні ( вул. Інститутська, 1) відбулися Всеукраїнські збори працівників професійно-технічної освіти.
Понад 1200 викладачів, майстрів виробничого навчання, керівників ПТНЗ, профспілкових лідерів, роботодавців, народних депутатів, працівників Міністерства освіти зібралися щоб привернути увагу влади до системи професійно-технічної освіти України, яка опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (ст. 27) і удаваної передачі фінансування з державного бюджету на місцевий рівень.
Львівщину представляли понад півсотні делегатів в тому числі директор Новороздільського професійного ліцею Хомин Мирослава Іванівна, голова профкому Батранчук Оксана Ярославівна.
Учасники Всеукраїнських зборів висунили вимоги, з якими вирушили до Адміністрації Президента України:
1) Підписати законопроекти про фінансування системи профтехосвіти 33830-3 та Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».
2) Доручити Уряду і забезпечити перерахування обласним бюджетам стабілізаційної дотації на підтримку закладів профтехосвіти в розмірі 500 мільйонів гривень, яка передбачена Постановою КМУ від 04.02.2016 року №41.
3) Створити робочу групу високого рівня із представників Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, відповідальних міністерств, обласних рад та державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, профспілок і організацій роботодавців з метою розробки проекту Реформи системи професійно-технічної освіти.
4) Направити до Верховної ради України як подання Президента України проект Закону України «Про професійно-технічну освіту» (в редакції законопроекту №3231), де передбачити фінансування ПТО із Державного бюджету.
Надіємося, що вимоги освітян почують в Адміністрації Президента, в Уряді і будуть виділені кошти на підтримку професійно-технічної освіти. Адже в Німеччині, Польщі, Угорщині, Чехії та інших країнах ЄС профтехосвіта знаходиться під опікою держави.
На підтримку вимог Всеукраїнських зборів у Новороздільському професійному ліцеї відбулася акція протесту та загальні збори учнівсько-педагогічного колективу. Присутні з увагою слухали заступників директора Калінчука С.В.,
Буцяка В.Ф.,
Труш О.М.
щодо сучасних проблем у закладах профтехосвіти.
До честі і відповідального відношення міської влади Нового Роздолу, зокрема міського голови Андрія Мелешка, виконавчого комітету і депутатського корпусу, враховуючи вкрай складну ситуацію в місті, фінуправління Нового Роздолу профінансувало заробітну плату, стипендію, харчування дітей-сиріт, учнів пільгових категорій за січень і лютий 2016 року на відміну від інших міст обласного підпорядкування.
Новороздільський професійний ліцей – самодостатній навчальний заклад, який за роки свого існування здобув позитивний імідж не лише в місті, а і за його межами.
Стабільний досвідчений педагогічний колектив з великим стажем роботи в системі ПТО складає 92 працівники та 470 учнів. З них 45 % це учні сироти, з малозабезпечених, неповних сімей, напівсироти та учні інваліди.
Наш навчальний заклад гордиться своїми учнями. Тисячі випускників сьогодні працюють на різних теренах держави та за її межами, а ті, які сьогодні навчаються надіються бути почутими нашими можновладцями.
Створена за багато десятиріч система навчання та виховання учнів в ліцеї сьогодні під загрозою знищення.
Що означає відсутність кваліфікованих робітників для суспільства? Це неможливість вирішення багатьох побутових та сервісних питань та проблем. Це слюсар з електриком, це кухар, офіціант, кравець, обліковець та багато інших, без кого не обійдеться ні одна цивілізована людина.
Що означає відсутність робітників для промисловості? Як може існувати механізм виробництва без зварювальників, слюсарів-ремонтників, токарів, будівельників… Цей список можна продовжити на декількох сторінках.
Невже Україні не потрібні люди, на робочих плечах котрих тримається і промисловість з економікою, і взагалі суспільство?
Проте Закон про фінансування профтехосвіти, який був прийнятий Парламентом 04.02.2016 року не був підписаний і доля цієї ланки освіти залишалася невизначеною. А це 800 закладів, де навчається 290000 учнів. Лише ввечері цього ж дня із засобів масової інформації дізналися, що Президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон №3830-3 про фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок державного бюджету у 2016 році.
Тому необхідна реформа професійно-технічної освіти, яка створить простір для сучасного реформування підготовки трудового потенціалу нашої держави і Закон «Про професійну освіту» необхідно прийняти якнайшвидше. Адже, у проекті Закону передбачене вирішення питань, які на даний час є проблемними для професійно-технічної освіти в цілому.