Архів для Березень, 2016

У Новороздільському професійному ліцеї відбулась акція протесту в підтримку профтехосвіти України

18 березня 2016 року у місті Києві у Міжнародному центрі культури і мистецтв Алея Героїв Небесної Сотні ( вул. Інститутська, 1) відбулися Всеукраїнські збори працівників професійно-технічної освіти.

Понад 1200 викладачів, майстрів виробничого навчання, керівників ПТНЗ, профспілкових лідерів, роботодавців, народних депутатів, працівників Міністерства освіти зібралися щоб привернути увагу влади до системи професійно-технічної освіти України, яка опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (ст. 27) і удаваної передачі фінансування з державного бюджету на місцевий рівень.

Львівщину представляли понад півсотні делегатів в тому числі директор Новороздільського професійного ліцею Хомин Мирослава Іванівна, голова профкому Батранчук Оксана Ярославівна.

Учасники Всеукраїнських зборів висунили вимоги, з якими вирушили до  Адміністрації Президента України:

1)    Підписати законопроекти про фінансування системи профтехосвіти 33830-3 та Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

2)    Доручити Уряду і забезпечити перерахування обласним бюджетам стабілізаційної дотації на підтримку закладів профтехосвіти в розмірі 500 мільйонів гривень, яка передбачена Постановою КМУ від 04.02.2016 року №41.

3)    Створити робочу групу високого рівня із представників Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, відповідальних міністерств, обласних рад та державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, профспілок і організацій роботодавців з метою розробки проекту Реформи системи професійно-технічної освіти.

4)    Направити до Верховної ради України як подання Президента України проект Закону України «Про професійно-технічну освіту» (в редакції законопроекту №3231), де передбачити фінансування ПТО із Державного бюджету.

Надіємося, що вимоги освітян почують в Адміністрації Президента, в Уряді і будуть виділені кошти на підтримку професійно-технічної освіти. Адже в Німеччині, Польщі, Угорщині, Чехії та інших країнах ЄС профтехосвіта знаходиться під опікою держави.

На підтримку вимог Всеукраїнських зборів у Новороздільському професійному ліцеї відбулася акція протесту та загальні збори учнівсько-педагогічного колективу.  Присутні з увагою слухали заступників директора Калінчука С.В., Буцяка В.Ф.,   Труш О.М.  щодо сучасних проблем у закладах профтехосвіти.

До честі і відповідального відношення міської влади Нового Роздолу, зокрема міського голови Андрія Мелешка, виконавчого комітету і депутатського корпусу, враховуючи вкрай складну ситуацію в місті, фінуправління  Нового Роздолу профінансувало заробітну плату, стипендію, харчування дітей-сиріт, учнів пільгових категорій за січень і лютий 2016 року на відміну від інших міст обласного підпорядкування.

Новороздільський професійний ліцей – самодостатній навчальний заклад, який за роки свого існування здобув позитивний імідж не лише в місті, а і за його межами. 

Стабільний досвідчений педагогічний колектив з великим стажем роботи в системі ПТО складає 92 працівники та 470 учнів. З них 45 % це учні сироти, з малозабезпечених, неповних сімей, напівсироти та учні інваліди.

Наш навчальний заклад гордиться своїми учнями. Тисячі випускників сьогодні працюють на різних теренах держави та за її межами, а ті, які сьогодні навчаються надіються бути почутими нашими можновладцями.

Створена за багато десятиріч система навчання та виховання учнів в ліцеї сьогодні під загрозою знищення.

Що означає відсутність кваліфікованих робітників для суспільства? Це неможливість вирішення багатьох побутових та сервісних питань та проблем. Це слюсар з електриком, це кухар, офіціант, кравець, обліковець та багато інших, без кого не обійдеться ні одна цивілізована людина.

Що означає відсутність робітників для промисловості? Як може існувати механізм виробництва без зварювальників, слюсарів-ремонтників, токарів, будівельників… Цей список можна продовжити на декількох сторінках.

 Невже Україні не потрібні люди, на робочих плечах котрих тримається і промисловість з економікою, і взагалі суспільство?

Проте Закон про фінансування профтехосвіти, який був прийнятий Парламентом 04.02.2016 року не був підписаний і доля цієї ланки освіти залишалася невизначеною. А це 800 закладів, де навчається 290000 учнів. Лише ввечері цього ж дня із засобів масової інформації дізналися, що Президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон №3830-3 про фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок державного бюджету у 2016 році.

Тому необхідна реформа професійно-технічної освіти, яка створить простір для сучасного реформування підготовки трудового потенціалу нашої держави і Закон «Про професійну освіту» необхідно прийняти якнайшвидше. Адже, у проекті Закону передбачене вирішення питань, які на даний час є проблемними для професійно-технічної освіти в цілому.

 

Масляна іде…

Час невблаганно мчить уперед. Нещодавно відсвяткували Новий Рік, Різдво, і вже незабаром почнемо готуватися до одного з найбільших свят – Воскресіння Христового. У переддень Великого Посту в ліцеї пахло смаженими млинцями, духмяними булочками, в макітрі красувались вареники з різними начинками.

Учні груп кухарів та майстри виробничого навчання, не покладаючи рук, працювали, щоб встигнути приготувати такі круглі, рум’яні, гарячі млинці, котрі є неодмінним атрибутом свята «Масляна». 

Масляна – давньослов’янське свято проводів зими на честь весняного пробудження природи. Воно осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного відновлення всього живого.

Християнська церква його не відкинула, а доповнила, бо Масляною почали називати тиждень перед Великим Постом, адже відсвяткували м’ясопусну неділю, і на цьому тижні м’ясо вже не можна було споживати, а молочні продукти дозволяли. От і пекли млинці. Саме тому Масляну ще називають Сиропусним тижнем, Пущенням, Запустами. На теренах нашого регіону Масляна мала назву Масниця, Колодій.

З давніх-давен і по сьогоднішній день це свято радості, веселощів, жарту, сміху. Такий позитивний настрій панував протягом свята «Масляна іде…», яке відбулося в ліцеї в п’ятницю, 11 березня.

На початку заходу Віра Білінська, викладач української мови та літератури,  нагадала присутнім, яким має бути Великий Піст, що утримання від вживання певних продуктів має бути урівноваженим з постом духовним. Справжній піст має бути пов’язаний з молитвою, покаянням, відмовою від поганих звичок. Кожен має сам вирішити, що заважає його духовному життю і відмовитися від цього.  Своєрідним доповненням та поштовхом для роздумів над своїм життям стала пісня «Моліться, люди, ви до Бога…», яку виконали майстри виробничого навчання Батранчук О. Я., Михальчак К. М., Дитко О. С., Рудяк М. О.,Мищак М. Д. під керівництвом Іваницького М.М. 

З усмішкою на вустах, з гарним настроєм ведучі свята Ростислав Савостьянов (гр.32), Анна Дидишин (гр. 22) запросили усіх на свято «Масляна іде…»:

«Сюди! Сюди! Збирайтесь усі!

Вас Масляна в гості чекає!

Запрошує всіх вона в свій хоровод,

Де всяк веселиться, жартує, співає!» 

Дівчата груп кухарів веснянкою «Благослови» закликали весну й саму Масляну, котра під звуки веснянки завітала на свято з повною макітрою вареників. Роль виконала Роксолана Лехка (гр. 22).

«Ненадовго до нас прийшла.

Ми думали, на сім тижнів,

Виявилося – на сім днів.» 

Перший день – «Зустріч». За столом зібрались дівчата 22 групи: Уляна Гентош, Ольга Данилів, Наталія Бобоцько, Богданна Шиманська та 12 групи: Тетяна Шиманська, Тетяна Яременко,  робили солом’яну ляльку – «Масляну» та в’язали «Колодку» у вигляді поліна зі стрічками. «Колодка» – це символічне покарання парубкам за те, що вони не взяли шлюб минулого року. 

Другий день – «Заігриш». Дівчата прив’язали «Колодки» до рук хлопців:  А. Кузика, Р. Людкевича, Р. Савостьянова та виконали з ними танець «Голубка». 

У третій день – «Ласунець» – тещі частують своїх зятів млинцями. Із зали на сцену виходить теща – майстер виробничого навчання Оксана Батранчук – сучасна, елегантна, стильно одягнена, шукаючи «свого зятя» (А. Кузик гр. 12).  У гумористичній формі вони донесли до глядача суперечку тещі та зятя. Але скільки б теща не докоряла, зять відкупився парфумами, за що й отримав макітру вареників з сиром. 

У виконанні Андрія Кузика та «дівчат-пліткарок» прозвучала інсценізована пісня «З сиром пироги». 

Четвертий день – «Широка Масниця» не буває без жарту. Підняв всім настрій Роберт Людкевич гуморескою «Як ми з кумом вареники ліпили». 

П’ятий день – «Тещині вечірки». У цей день теща відпочиває, а зять старається догодити їй свої «щирим смачненьким частуваннячком». А як це вийшло показали «хлопці-зяті» сценкою «Фараони». (Ролі виконували: А. Кузик, Р. Людкевич). 

Ось і прийшов останній день Масляної – «Прощена неділя». За звичаєм в цей день усі – від малого до великого – просили один в одного пробачення, молили забути образи, не робити зла. Підтримавши цей звичай, усі присутні в залі об’єднались у спільному хороводі й  попросили пробачення один в одного під мелодію пісні «А я бажаю вам добра» (Наталії Май). А «Масляна» пригостила всіх смачними варениками та млинцями.  

  Віра Білінська, викладач української мови та літератури.

Шевченківські читання

Із нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка в актовій залі ліцею відбувся конкурс читців поезії Кобзаря «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття». 

Відкрила захід викладач української мови та літератури Віра Білінська,  наголосивши,  що й сьогодні ми відкриваємо все нові й нові грані його поезії. Із глибини століть заклики Тараса Шевченка прориваються в нашу сучасність, хвилюють, навчають, тривожать наші душі. Навела паралелі між подіями на Майдані, на Сході України зі словами великого пророка: «Як Україну злії люди присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять». Мов у воду дивився пророк, пишучи ці слова, бо тільки нещодавно серце України палало вогнем і пробудило всю країну.

Присутні переглянули відео-ролик про життєвий і творчий шлях письменника.

У конкурсі на кращого читця поезії взяли участь:

гр. 11 – Цап Марія «Думка», Запотічний Святослав «Іван Підкова»

;

гр. 12 – Шиманська Тетяна «Лілея», Кузик Андрій «Три шляхи»

;

гр. 21 – Сидор Ольга «Реве та стогне Дніпр широкий» ;

гр. 22 – Дидишин Анна «І мертвим, і живим…», Бобоцько Наталія «Думка», Данилів Ольга «Кавказ» ;

гр. 25 – Дроняк Віталій «Думи мої…».

На завершення конкурсу всі присутні заспівали «Заповіт» Т.Г. Шевченка.   

 

Вітаємо! Кіс Іванна – переможець другого етапу VI Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка

Напередодні Шевченківських днів в ліцеї приємна новина:

Кіс Іванна, учениця 32 групи – здобула ІІ місце в другому (обласному) етапі VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та нагороджена грамотою директора департаменту Львівської обласної державної адміністрації  та цінними призами – ілюстрованим виданням «Кобзаря» Тараса Шевченка та драматичною поемою Лесі Українки «Руфін і Прісцілла». 

Вітаємо! Так тримати! Прагнути більших досягнень!

Нехай весна торкнеться ніжно ваших душ …

Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, одягаючись у зелень, квітнуть дерева. І не дивно, що саме на початку цієї прекрасної пори, коли все пробуджується, оживає, набирає сили, жінок всього світу вітають з чудовим святом 8-го Березня.
Ось і у нашому ліцеї представники сильної статі згуртувались аби привітати прекрасну половину людства з міжнародним жіночим днем.
Ведучі свята Семків Василь та Українець Андрій звернулись до жінок: Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог. Продовжили їхню думку Дзера Назар та Роберт Людкевич. 
Першим музичним подарунком для усіх присутніх був «Весняний вальс» у виконанні Софійки Плетені та Вікусі Юрко. 
Теплишин Іван та Івашкевич Назар звернулись зі словами вдячності до найдорожчих нам людей , адже «все що ми в житті умієм – то є перемоги наших мам…»  Ковальчук Роман та Гусак Віталій привітали тих, хто працює на освітянській ниві,  а Палінчак Петро і Шайнога Іван – усіх дівчат. 
У жінці є сила, яка дивує чоловіка. Вона може справитися з бідою і винести тяготи життя. Вона бореться за те, у що вірує. Повстає проти несправедливості. Вона віддає всю себе на благо сім’ї. Вона плаче від радості за своїх дітей. Радіє успіху друзів. Вона знає, що поцілунок і обійми можуть зцілити розбите серце. У неї лише один недолік: вона забуває про свої достоїнства … На фоні презентації про жінок нашого ліцею викладач Тетяна Плетеня зачитала вірш «Я просто жінка…»,

а про омріяну весну заспівала Кіс Іванка. 
У переддень жіночого свята, жартівливою сценкою «Подарунок для тещі» Мартинів Іван та Пришляк Богдан нагадали чоловікам, щоб не забули привітати зі святом весни жінку, котра займає не останнє місце в їхньому сімейному житті… 
На завершення свята художній керівник Михайло Іваницький та майстер виробничого навчання Василь Плетеня словами пісні побажали жінкам: 
Нехай весна торкнеться ніжно ваших душ,
Нехай промінням сонце вам серця зігріє,
Нехай всі квіти вам у ноги упадуть,
А доля лагідна дарує вам надію,
Що у житті від нині буде все гаразд,
Що не захмариться уже над вами небо,
Що в серце радість ще повернеться не раз
І ангел крилами пригорне вас до себе.

На крилах кохання

У  стінах Новороздільського професійного ліцею відбулося свято «На крилах кохання». Розпочали його несподівано, розсипаючи на всіх блискітки щастя та радості закохана пара нашого ліцею     Івашкевич Назар (24 гр.) та Дидишин Анна (22 гр.) .

Ведучі: Савостьянов Ростислав  та Кіс Іванна(32 гр.) розповіли стародавню легенду про походження Дня Святого Валентина та цікаво і весело вели свято. 

Розвеселила усіх сценка «Знайомство по Інтернету», у якій головну роль виконував Кузик Андрій (12 гр.), який хотів знайти свою половинку, а його обраницями стали: американка(Ірина Круглова), німкеня (Наталя Дзівак,12 гр.), іспанка (Ірина Крисько,11 гр.), росіянка (Юля Зозуля,12 гр.) та українка (Депутович Вікторія,11 гр.).

Психологи : Роберт Людкевич (15 гр.) та Юля Зозуля дали поради, як утримати біля себе своїх коханих.

Епізод із життя щасливої пари, які разом уже 20 років продемонстрували Кузик Андрій та Людкевич Роберт.

Розважальною програмою для учнів стали конкурси : «Поїдання морозива», у якому перемогла пара: Івашкевич Назар і Дидишин Анна; «Танець з кульками» , обидві пари впорались  на відмінно (Роберт Людкевич та Ірина  Крисько і Кузик Андрій та Ірина Круглова). Учасники конкурсів були нагороджені подарунками.

Пісні виконували: Назар Івашкевич («Ти моя»), Ірина Крисько («Чекай»), Наталя Дзівак та Юля Зозуля («Гітара»), Андрій Кузик («Королева»), який показав ще й свої артистичні дані.

Судячи з оплесків, усім дуже сподобалося свято і всі поринули у це яскраве і світле почуття… КОХАННЯ!!!