Архів для грудня 30, 2014

Педагогічна кав’ярня (нетрадиційні форми роботи)

«…вона повинна бути чорною, як ніч, солодкою, як гріх, гарячою, як кохання і міцною, як дружба»… Так свого часу висловився  Талейран про напій, смак якого вразив його у самісіньке серце – чорну каву. Чи любите ви каву так, як люблять її ті, хто зібрався 20 листопада у навчальній майстерні з підготовки професії «Офіціант, бармен» на бінарне засідання методичних комісій педпрацівників сфери ресторанного господарства та гуманітарного профілю? Беручи до уваги унікальність напою, ковток якого зупиняє час, натхненниці зустрічі, голови методичних комісій Галина Богомолова та Світлана Фартушок, організували захід під назвою «Педагогічна кав’ярня»,  який провели у формі «круглий стіл». 

Спочатку була величезна підготовка: переглядалася значна кількість інформації, знаходилися цікаві факти про каву, підбиралася музика,  поезія – і все у кавових тонах. Оформлення інтер’єру – теж важлива частина підготовки для створення сприятливої  атмосфери заходу. Кавова інсталяція  – справа рук  майстрів в/н Надії Луців та Катерини Михальчак.  Колектив не  знав, що саме готується, хотілося зробити сюрприз усім: адже завершується осінь, людям потрібно віднайти запас бадьорості та відпочити душею.

Педагогічна зустріч   мала структуру кавового меню.

Отже, наш   перший кавовий ковток під назвою «Історія кави» смакував з подачі викладача історії Марії Романович, розповідь якої супроводжувалася змістовною презентацією про історію виникнення напою та традиції його вживання. 

Скільки успішних справ було започатковано завдяки чашечці кави? А скільки книг, картин та чарівних мелодій, ліричних рядків було написано в оповитих кавовими пахощами кав’ярнях? За гарячими філіжанками кави учасники зустрічі смакували другий кавовий ковток – «Літературний». Ця частина заходу була оповита «кавовою» поезією, афоризмами, прикметами про каву, лунала гарна лірична музика, а мудра притча про каву заставила замислитися про сенс життя…     

А ви пробували освоїти кавовий  живопис? Вам каву з цукром, із коньяком або з … пейзажем?  Просто кава – це нудно. Набагато цікавіше випити сердечко, квітку  або портрет симпатичного сусіда з офісу навпроти! Третій ковток, «Способи приготування кави з малюнком», супроводжувався  викладачем Богомоловою Г.Й. у формі майстер-класу. 

У «Педагогічній кав’ярні» зібралися однодумці – люди, які люблять не лише каву, а люблять   життя, люблять брати з нього найкраще і обдаровувати цим найкращим інших.  Під час наступного кавового ковтка черговою порцією інформації, котра стала відкриттям для багатьох присутніх, стала розповідь майстра в/н Віри Михайлик про «Нетрадиційне  використання кави». Хочете відчути себе «кавовим» художником? Будь-ласка: ось пензлик, стаканчик з кавою і вперед до щастя. Виявляється, кавою ще й малюють і роблять це настільки майстерно, що залишається одне – притихнути і замилуватися прекрасними «кавовими» малюнками. 

Під час п’ятого ковтка кави, «Арт – терапії», організатори заходу надали можливість усім  розкрити у собі унікальний талант кавового художника. Малювати за допомогою кави нескладно.  Коли малюнок висохне, крім отриманого шедевра вас чекатиме ще один маленький сюрприз: малюнок вийде дуже ароматний! .  Ось так дорослі гості «Педагогічної кав’ярні»   перетворилися на маленьких дітей, які із захопленням, намагаючись не схибити, точним рухом руки малювали свої маленькі шедеври на подарункових  листівках.

Не оминули і цікаві рецепти приготування цього чарівного напою. Кожний міг взяти із собою на пам’ять кавову листівку, а потім обмінюватися рецептами.

Кавовий настрій, кавовий аромат і любов до пані Кави – саме це панувало за методичним «круглим столом». Учасники зустрічі змогли переконатися, що кава – це не просто тонізуючий напій. Це ритуал, спосіб проведення часу, атмосфера, розмови, цікаві кавові історії.   

Хочеться вірити, що післясмак  зустрічі ще довго по-доброму бентежитиме  нас – хочеться ще…

 

 

 

День Гідності та Свободи

21 листопада в Новороздільському професійному ліцеї відбулося вшанування першої річниці Революції Гідності і Свободи. Євромайдан змінив Україну.

Тим буремним подіям був присвячений виховний захід «День Гідності та Свободи» під керівництвом Дідик Ольги Петрівни, Дудич Ганни Михайлівни, Чорної Ірини Петрівни та Бурмич Оксани Олександрівни.

Лінійку розпочали ведучі Перчак Сніжана та Пришляк Богдан. 

Учні переглянули відеоматеріали листопадових днів початку Революції Гідності, пригадали події Майдану та декламували вірші учні: Сидор Ольга, Ковбінька Уляна, Джива Надія, Зінченко Володимир, Гусак Віталій, Николин Олег, Севастьянов Ростислав.     

У виконанні учениці 32 групи Юлії Калинець прозвучали власні вірші, присвячені загиблим героям. 

ПРИСВЯЧУЮ ЗАГИБЛИМ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ

Моя країно, молюся за тебе
Я прошу ласки у святого неба.
В душі неспокій, в серці пустота
Нема ніде спокою, каяття.

Як раб твій, моя Україно,
Я падаю перед тобою на коліна.
Не знаю чим допомогти я можу
Лише надіюся на ласку Божу.

Вмирають хлопці – наші земляки
За ними гірко плачуть їх батьки.
Чекає мати вдома свого сина,
Не вернеться до неї більш її дитина.

Не поцілує і не скаже ніжно – Мамо
Я так люблю тебе,моя кохана.
Лиш в снах приходить і її втішає
” Не плач, рідненька”- тихо промовляє.

Хоч тіло моє закатоване, побите,
Але душа жива
І буде вічно жити!

Найбільше, мамо, я люблю
Тебе і Україну.
Нехай простить Господь
Мої провини.

Ти завжди будеш в моїм серці, сину,
Ти ангел мій і захисник країни.
Ти гордість і печаль моя несамовита
Заради пам’яті твоєї буду жити.

Пісню «Небесну сотню, Господи прийми» виконав Івашкевич Назар учень 15 групи. 

Біля символічної стели Небесної сотні учні запалили свічки та разом з педагогічним колективом ліцею вшанували пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за волю та незалежність України хвилиною мовчання.

Із заключним словом виступила директор ліцею Хомин Мирослава Іванівна,  яка наголосила на значенні цієї події для майбутнього України і закликала всіх бути достойними подвигу Героїв Майдану, стати кращими, відповідальнішими бо на нас покладено важливе завдання – збудувати таку Україну, яку почала будувати Небесна сотня.