Архів для Квітень, 2014

Бути здоровим – модно

Гуртожиток – це простір, де молодь готується до життя і повноцінно живе ним. І саме молодь потребує особливої уваги, усвідомлення нею цінностей здоров’я, розуміння визначальної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки кожної людини на цих засадах.
Важлива роль у цьому належить психологічній службі ліцею, яка разом з адміністрацією планує і реалізує різні напрямки профілактичної роботи.
Спільно з молодіжною організацією «Рух Життя», яка дає можливість учням одержувати інформацію про фізичне і духовне здоров’я людини, захист законних соціальних, економічних, освітніх, національно – культурних та інших суспільних інтересів учнів, в березні в гуртожитку ліцею учні моделювали проблемні ситуації на тему «Батьки і діти – конфлікт поколінь», організували рольову гру «Пізнай своє «Я», вікторину «Лихослів’я – ознака низького інтелекту», провели бесіду «Якщо вирішив кинути палити».
Психологічна служба ліцею бажає учням успіхів у житті, упевненості під час прийняття рішень, міцного здоров’я і добробуту.

28 квітня – День охорони праці

З 23 по 29 квітня 2014 року в ліцеї проводиться «Тиждень  охорони праці та безпеки життєдіяльності».

24 квітня відбулася зустріч першокурсників з представником Миколаївського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Роман Ониськів, страховий експерт з охорони праці, розповів, що День охорони праці в Україні в 2014 році проходить під гаслом «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві». Заступник директора ліцею з НР Сергій Калінчук поспілкувався з учнями про хімічні речовини, які вони будуть використовувати у своїй професії та про безпеку праці з ними.

На зустрічі за круглим столом, присвяченій Дню охорони праці – 28 квітня, Ониськів Р.В. та Улько С.М., начальник відділу з питань праці управління соціального захисту населення Новороздільської міської ради,  та представники підприємств і організацій міста, відповідальні за охорону праці, обговорили питання використання хімічних речовин на виробництві та безпеки праці та здоров’я при роботі з ними. 

Фацієвич Андріана – переможець обласного конкурсу “Мій Шевченко”

Вітаємо Фацієвич Андріану, ученицю групи 31 (оператр комп’ютерного набору, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних) за І-ше місце в обласному конкурсі виконавців поетичних творів “Мій Шевченко”, присвяченому 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря

Педагогічні досягнення

Портфоліо викладача вищої категорії Буцяк Ольги Михайлівни:

Портфоліо майстра виробничого навчання другої категорії Дудич Ганни Михайлівни:

Портфоліо майстра виробничого навчання другої категорії Гуменецького Степана Миколайовича:

Портфоліо майстра виробничого навчання другої категорії Катарана Федора Івановича:

Літературно-музична композиція “Україна і невідомий Шевченко”

В березні в ліцеї відбулася літературно-музична композиція, присвячена відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка «Україна і невідомий Шевченко».
Ведучі: Ігнатчук Олег та Токар Оксана розпочавши свято, наголосили на тому, що Тарас Шевченко жив проблемами і надіями простого люду, своєї любої України, чиїм вірним сином був і за щастя якої самовіддано боровся.
Велично прозвучали пісні «Шевченкова верба» та «Не на шовкових пелюшках» у виконанні жіночого ансамблю педпрацівників.
Бобурчак Д. (мати), Гуга А. (малий Шевченко) вдало відтворили інсценізацію “Якби ви знали, паничі”.
Хлопці-козаки: Мудрий Степан, Мудрий Ярослав, Гуга Андрій, переконали присутніх, що “не вмерла слава козацька і по нині”…
Учні театрального гуртка “Лицедії” відсунули таємничу завісу над чудесними почуттями, які наповнювали життя Т.Г. Шевченка протягом життя.
Завершилось свято щирими аплодисментами всім учасникам літературно-музичної композиції.

Ми – переможці обласного краєзнавчого конкурсу “Батьківщина мого серця”

Восени 2013 року творча група учнів та педагогів ліцею в складі Фацієвич Адріани (група 31), Кіс Іванни (група 12), Ігнатчука Олега (група 32), Кучминди Ореста та Кучминда Олег (група 15), заступників директора Труш Оксани та Калінчука Сергія, керівника краєзнавчого гуртка Білінської Віри вирушає на екскурсію до Стільська – древньої столиці білих хорватів яка загубилась поміж мальовничих пагорбів поблизу Миколаєва. 
Тут, на пагорбі, який височить над селом над рікою Колодниця було виявлено величезне городище VIII-XI століття. Давнє Стільсько, площа становила 250 Га, було неприступним. Місто оточували три ряди валів, які, порослі лісом, збереглись й дотепер. Довжина оборонних стін становила 10 км. У скелі над дорогою нависає великий камінь незвичайної форми, який називають Дірявець. Наскрізний отвір, утворений вертикальним і верхнім каменем, що має рівну, як стіл поверхню. Він служив місцем жертвоприношень та давнім святилищем білих хорватів. На камені висічені три смуги, які символізували три стихії: вогонь, воду і повітря. Поряд знаходиться камінь у формі еліпсоїда, який символізує землю.

Навколо – багато печер, колишніх святилищ. Вони мають приблизно однакову довжину і пов’язані переходами. Вважають, що кожен “тунель” присвятили окремому божеству. Ці печери – монаші келії. В нішах деяких з них стояли статуї святих, в інших монахи зберігали мощі.

Кіс Іванна та Ігнатчук Олег розповіли про історію столиці Білих хорватів – Стільско. (подивитись відео) А Фацієвич Адріана – легенду (подивитись відео) та вірш (подивитись відео)

Повертаємось додому втомлені, щасливі, сповнені масою вражень від зустрічі з стародавнім світом.

За підсумками поїздки виконана творча робота “Стільсько – столиця Білих хорватів” оформлена Дудич Ганною, керівником комп’ютерного гуртка.

В обласному конкурсі краєзавчих робіт “Батьківщина мого серця” наша творча робота “Стільсько – столиця Білих хорватів” виборола 1-ше місце. УРА!!!